Blog

Jakie maszyny podlegają dozorowi technicznemu?

Głównym celem dozoru technicznego jest zapewnienie bezpieczeństwa i zmniejszenie ryzyka wypadków mających miejsce w czasie pracy. Profesjonalnemu sprawdzeniu podlegają różne grupy maszyn. O jakie konstrukcje chodzi? I jaka jest podstawa prawna? Temat ten omawiamy w naszym artykule.

Czytaj dalej

Jak często należy wykonywać przeglądy konserwacyjne żurawi stałych?

Nowoczesny sprzęt budowlany, w tym żurawie, to przełom w różnego rodzaju pracach konstrukcyjnych. Pozwala on na bardzo efektywne, szybkie i bezpieczne wykonywanie zadań. Aby jednak tak było, konieczne jest przeprowadzanie regularnych przeglądów. Jak często należy je wykonywać? Temat ten omawiamy w naszym artykule.

Czytaj dalej

Na czym polega obróbka skrawaniem?

Obróbka skrawaniem to proces cięcia, kształtowania i wykańczania metalu lub innych twardych materiałów za pomocą obrabiarki. Może być używany do tworzenia części do dowolnej liczby zastosowań, takich jak samochody, urządzenia, meble i inne. Dzięki takim metodom możliwe jest tworzenie precyzyjnych elementów konstrukcyjnych, które staną się częściami maszyn i innych przedmiotów.

Czytaj dalej

Gdzie znajdują zastosowanie gumowe płyty uszczelniające?

Płyty oraz maty gumowe to wyroby, które znajdują szerokie zastosowanie, ponieważ mogą przybierać rozmaite formy i kształty. Wynika to z bezpośrednio z właściwości samego materiału.

Czytaj dalej

Jakie są podstawowe rodzaje uszczelnień technicznych?

Uszczelnienia techniczne to w praktyce elementy o prostej budowie. Mają jednak bardzo istotne znaczenie, pozwalają bowiem na zachowanie szczelności w przypadku elementów konstrukcyjnych maszyn. Jakie są podstawowe rodzaje, jeśli chodzi o te elementy? Serdecznie zachęcamy do lektury.

Czytaj dalej